Chwilówki w internecie bez formalności kłopotów czy też wychodzenia z domu

Pożyczki prywatne pod zastaw. Podstawowe wady i zalety tego rozwiązania

Pożyczki prywatne to rodzaj pożyczki parabankowej, którą udzielają inwestorzy, z reguły osoby prywatne. Jednym z najpopularniejszy jej rodzajów jest pożyczka pod zastaw. Z reguły korzystają z niej osoby zadłużone, niemające szans za uzyskanie kredytu w banku. Osoba, która decyduję się na pożyczkę tego typu najczęściej zastawia swój dom, mieszkanie lokal użytkowy lub samochód. W przypadku braku spłaty kwoty pożyczki, instytucja bądź osoba fizyczna finansująca ją jest uprawniona do zajęcia zastawionej nieruchomości bądź ruchomości.

Pożyczki prywatne

Pożyczki prywatne

Niewątpliwą zaleta tego typu rozwiązania jest bardzo krótki czas oczekiwania na pieniądze. Kredytowana kwota najczęściej trafia do pożyczkobiorcy od razu po podpisaniu umowy. Zwykle wymagane jest spotkanie z inwestorem, który decyduję się na udzielenia nam pożyczki. Kolejną, dla wielu osób najważniejszą, zaletą jest brak sprawdzania historii kredytowej pożyczkobiorcy w BIK i KRD, co w przypadku banków jest obowiązkowe i często uniemożliwia podjęcie kredytu.

Pożyczki prywatne nie są jednak rozwiązaniem pozbawionym wad. O ile banki są instytucjami zaufania publicznego, a ich działanie szczegółowo regulują odpowiednie ustawy, o tyle parabanki czy inwestorzy prywatni udzielający pożyczki przeważnie przyznają ją na zasadach wypracowanych bezpośrednio z pożyczkobiorcą. Efektem takiego rozwiązania często jest niezwykle wysokie oprocentowanie oraz duża ilość dodatkowych opłat, co po podliczeniu daję niezwykle wysoki koszt pożyczki.

Decydując się na pożyczkę od podmiotu innego niż bank należy dokładnie zaznajomić się z umową. Warto również poprosić o poradę prawną szczególnie, gdy pod zastaw oddajemy nieruchomość, którą obecnie zamieszkujemy. Pożyczki prywatne pod zastaw dla zadłużonych osób mogą być odpowiedzią na nasze problemy jednak należy do nich podchodzić z dużą dozą ostrożności.