Chwilówki w internecie bez formalności kłopotów czy też wychodzenia z domu

Ubezpieczenie kredytu. Czy naprawdę jest bezpieczne?

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego to najprostsza forma zabezpieczenia kredytu. Często jest wymagana przez bank, jednak częściej dobrowolna. Niestety tylko z pozoru, ale o tym za chwilę. Jeśli znajdziemy się w ciężkiej sytuacji życiowej ubezpieczenie może być niezwykle pomocne. Jednak nie każda oferta dotycząca tego rodzaju ubezpieczeń jest dla nas korzystna. Przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy należy uważnie przestudiować zapisy w niej zawarte.

Zabezpieczenie pożyczki

Zabezpieczenie pożyczki

Ubezpieczenie z reguły obejmuje ryzyko śmierci kredytobiorcy, utraty pracy czy utraty zdolności do pracy. Jeśli jest wymagane wtedy sprawa jest jasna, musimy się ubezpieczyć. Inaczej wygląda sprawa w przypadku „dobrowolnego” ubezpieczenia. W praktyce zabieg stosowany przez banki wygląda w ten sposób, że dostajemy dwie opcje do wyboru – albo ubezpieczymy kredyt albo znajdziemy żyrantów, którzy w razie potrzeby spłacą go za nas. Znalezienie takich osób jest bardzo trudne, więc w praktyce pozostaje nam ubezpieczenie kredytu. Zawsze należy pamiętać, że wraz z wykupieniem ubezpieczenia wzrasta koszt samego kredytu.

Ubezpieczenie może być pomocne. Czasami zupełnie niespodziewanie znajdujemy się w ciężkiej sytuacji, z której trudno nam wybrnąć. Właśnie wtedy należy korzystać z ubezpieczenia. Ważnym jest by pamiętać, co podkreślę jeszcze raz, że każda umowa musi być dokładnie przeczytana, w skrócie musimy wiedzieć, co podpisujemy. Jeśli o to nie zadbamy może się okazać, że nasze ubezpieczenie tak naprawdę nie jest żadnym zabezpieczeniem, a tylko ładnie nazwanym papierkiem, który w niczym nam nie pomoże.